بهترین روش خرید سنسور فشار آتونیکس

admin
14 بهمن, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

بهترین روش خرید سنسور فشار آتونیکس

به طور حتم، خرید اینترنتی سنسورهای فشار از سنسور پارس را می‌توان یکی از بهترین رویکردهای خرید انواع این سنسورها به شمار آورد. شما نیز در صورتی که جهت خرید انواع سنسورهای فشار از جمله خرید سنسور فشار آتونیکس در این وب سایت حضور یافته‌اید، حتما با کارشناسان مجموعه سنسور پارس ارتباط گیرید. جهت آشنایی با ماهیت این سنسورها، ما را در ادامه مطلب همراهی بفرمایید.

ماهیت سنسور فشار

مبدل و یا سنسور فشار، همانطور که از نام آن پیدا می‌باشد،  سنسوری است که جهت سنجش و  اندازه گیری فشار استفاده می‌شود. بسته به محل قرار دادن آن و نحوه اتصال آن، یک مبدل فشار می‌تواند فشار یک لوله یا مخزن، وزن یک جسم یا حتی عمق سیال بالای آن را به شما نشان دهد. اکثر مبدل‌های فشار صنعتی متشکل از  دو بخش فنی( یک مبدل و یک فرستنده) که در داخل یک محفظه جای گرفته‌اند، می‌باشند.

لازم به ذکر است که یکی از رایج ترین سنسورهای فشار، سنسور نیمه هادی سیلیکونی، اتصال صنعتی (اندازه گیری فشار پیزو مقاومتی) است. در مواد نیمه هادی، تغییر در مقاومت ویژه و در نتیجه سیگنال،  ناشی از تحرک متغیر الکترون ها در ساختار کریستالی می‌باشد.  این تحرک تحت تاثیر بار مکانیکی است. تراشه سیلیکونی حساس و محیط فرآیند توسط یک غشای فولادی ضد زنگ (کپسوله) از هم جدا می شوند. در این سنسور، بسته به نوع کاربرد، از روغن پارافین یا سیلیکون به عنوان مایع انتقال برای انتقال فشار داخلی استفاده می شود.

خرید سنسور فشار آتونیکس

چگونه یک ترنسمیتر فشار را کالیبره کنیم؟

لازم به توضیح است که حسگرها و ترنسمیترهای فشار صنعتی به منظور اطمینان از اندازه گیری فشار دقیق، به یک کالیبراسیون دوره‌ای  نیاز دارند. دوره کالیبراسیون توسط سازنده تعریف می‌شود. سنسور صفر (صفر) و سنسور تمام مقیاس (Span) باید کالیبره شوند. کالیبراسیون شامل اعمال یک فشار مرجع به رابط مکانیکی سنسور، بررسی سیگنال خروجی و سپس اعمال اصلاحات است. سنسور را می‌توان با استفاده از یک پیچ تنظیم خارجی، یک نشانگر دیجیتال ، یک رابط برنامه نویسی یا نرم افزار برنامه نویسی، کالیبره نمود. برای انجام دستکاری‌های مختلف، ممکن است به یک شیر آب یا منیفولد ایزوله روی ترنسمیتر فشار، نیاز باشد.

چگونه یک ترنسمیتر فشار انتخاب کنیم؟

خوب است بدانید که به هنگام انتخاب یک سنسور فشار، به ویژه خرید سنسور فشار آتونیکس ، معیارهای مختلفی باید مدنظر قرار گیرند و در ادامه به برخی از مهمترین آن‌ها اشاره می‌شود:

  • نوع سیال مورد اندازه گیری مانند هوا، گاز، بخار، آب یا مایعات دیگر و ویژگی های آن (چگالی، ویسکوزیته، …)
  • شرایط عملیاتی فرآیند سیال فشار،  درجه حرارت، خوردگی؛
  • نوع اندازه گیری( اندازه گیری فشار، اندازه گیری جریان، اندازه گیری سطح، اندازه گیری چگالی)
  • نوع فشاری که باید اندازه گیری شود (فشار نسبی، فشار مطلق، فشار دیفرانسیل)؛
  • محدوده اندازه گیری فشار؛
  • پویایی اندازه گیری (بردپذیری): تفاوت بین کوچکترین مقدار اندازه گیری شده و بالاترین مقدار اندازه گیری شده.
  • دقت اندازه گیری؛
  • زمان پاسخ اندازه گیری؛
  • رابط مکانیکی یا اتصال فرآیند (پیچ، فلنج)؛
  • سیگنال خروجی: آنالوگ و/یا دیجیتال.
خرید سنسور فشار آتونیکس

مرکز خرید سنسور فشار آتونیکس

در نهایت لازم به یادآوری است که مراکز توزیع متعددی در  عرضه و توزیع انواع سنسورهای فشار فعالیت دارند، با این حال، سنسور پارس ، به عنوان مرکز خرید سنسور فشار آتونیکس، این اطمینان را به مشتریان خود داده است که با خرید سنسورهای این مجموعه، علاوه بر دسترسی به سنسورهای دارای استانداردهای کیفی جهانی، از نظر قیمتی نیز به سنسورهایی  بسیار مقرون به صرفه تر از برندهای مشابه، دسترسی خواهند داشت.

با وجود همه این مزایا، در خرید از این مجموعه تردید نکرده و با خیالی آسوده و متناسب با انتظارات و نوع کاربری مورد نیاز خود،  نسبت به خرید اینترنتی انواع سنسورهای فشار مورد نیاز خود از جمله خرید سنسور فشار آتونیکس اقدام نمایید. همچنین در صورت مواجه شدن با هر گونه چالشی در طی فرایند خرید، می‌توانید از طریق برقراری ارتباط با بخش پشتیبانی، کلیه نیازهای اطلاعاتی خود را رفع نمایید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.