بهترین روش خرید سنسور خازنی آتونیکس

admin
2 اسفند, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

بهترین روش خرید سنسور خازنی آتونیکس

به طور کلی، سنسورها به اشکال مختلفی جهت اندازه گیری پارامترهای مکانیکی مختلف (مانند کرنش و موقعیت)، پارامترهای محیطی (دما، فشار و رطوبت) و نمونه ها (مانند مواد، بافت و موجودات زنده) ،وجود دارند. در این سنسورها، تغییرات احساس شده در محیط، منجر به تغییر متناظر در امپدانس سنسور می‌شود. این تغییرات امپدانس، که شامل اندوکتانس، ظرفیت خازنی و مقاومت یا خود امپدانس پیچیده است، با دقت بالایی و در مقیاس زمانی کوتاه مدت اندازه‌گیری می‌شود.

با توجه به کاربردهای بسیار متنوع این سنسورها و استفاده از آن در صنایع مختلف، تولید آن با نام‌های تجاری مختلفی صورت می‌گیرد و در همین راستا، آنچه که حائز اهمیت است، خرید بهترین برندهای موجود در بازار، از جمله خرید سنسور خازنی آتونیکس می‌باشد.

ماهیت سنسورهای خازنی

در حال حاضر، مجموعه وسیعی از سنسورهای موجود، شامل سنسورهای شیمیایی و حسگرهای زیستی است. سنسورهای شیمیایی معمولا خازنی هستند، در این سنسورها، وجود یک آنالیت در دی الکتریک موجب تغییر در ظرفیت خازنی می‌شود. لازم به ذکر است که سنسورهای خازنی را می‌توان برای اندازه گیری پارامترهای فیزیکی مختلفی که هنگام نظارت بر سلامت بیماران مهم هستند، استفاده کرد.

امروزه نیز، پیشرفت‌های فنی ایجاد شده توسط سازندگان این سنسور در استفاده از سیستم‌های میکرو الکترومکانیکی (MEMS) که با استفاده از تکنیک‌های ساخت ریزتراشه‌های سیلیکونی ساخته شده‌اند، فرصت‌های جدیدی را برای ادغام ایجاد نموده که همین امر، سهولت و سازگاری استفاده از این سنسورها را بهبود بخشیده است.

مزیت سنسورهای خازنی نسبت به سایر سنسورها

حسگرهای خازنی نسبت به سنسورهای مقاومتی یا پیزو الکتریک به دلیل ویژگی‌های کاملا درک شده‌شان، مزایایی دارند. علاوه بر این، این سنسورها از نویز ذاتی موجود در تمام مقاومت‌ها عاری می‌باشند. با این حال، تغییرات کوچک در ظرفیت، الزامات دقیقی را در مدار رابط ایجاد می‌کند.

همچنین، حسگرهای خازنی از نظر عملکرد مشابه سنسورهای القایی هستند، اما با این حال دارای مشخصات طراحی منحصر به فرد و پارامترهای عملیاتی می‌باشند. این سنسورها جهت تشخیص اجسام کوچک، بر اصل خازن تکیه می‌کنند و می‌توانند مواد رسانا (فلزی) و غیرفلزی را از جمله سطوح مکانیکی آماده نشده و مواردی که در امتداد یک نوار نقاله حرکت می کنند، کنترل کنند. سبک معمول ساختاربندی در این سنسورها،  به شکل یک استوانه کوچک با الکترودها و سیم کشی در انتهای آن است. خروجی سنسور خازنی معمولا به صورت یک پالسی است که زمانی که یک جسم به آستانه فاصله خاصی می‌رسد، فعال شده و ارسال می‌شود.

بهترین روش خرید سنسور خازنی آتونیکس

ویژگی های اصلی سنسورهای خازنی

در سنسورهای خازنی همانند سنسورهای القایی، هیسترزیس یک مشخصه عملیاتی مهم است. اما علیرغم شباهت آنها به حسگرهای القایی، سنسورهای خازنی دارای تعدادی ویژگی متمایز هستند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • توانایی تشخیص اجسام غیرفلزی
  • توانایی تشخیص اجسام سبک وزن و کوچک که توسط کلیدهای محدود مکانیکی قابل ادراک نیستند.
  • نرخ سوئیچینگ بالا که واکنش سریعی را در برنامه های شمارش اشیا ارائه می‌دهد.
  • توانایی شناسایی اهداف مایع از طریق موانع خاص.
  • طول عمر عملیاتی طولانی
  • اگرچه حسگرهای خازنی برای طیف وسیعی از کاربردها مفید هستند، با این حال، این سنسورها، در سطوح دارای رطوبت بالا، ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند.  علاوه بر این، میدان حسی آنها باید نسبتا گسترده باشد تا بتوان تشخیص مؤثری را ارائه داد.

بهترین مرکز خرید سنسور خازنی آتونیکس

در نهایت لازم به ذکر است که سنسور پارس به عنوان بهترین مرکز خرید سنسور خازنی آتونیکس، این تعهد را به مشتریان خود داده است که همواره بهترین سنسورهای بازار را از نظر کیفیت و قیمت در اختیار آن‌ها قرار دهد. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم در صورت قصد خرید بهترین سنسورهای بازار از جمله خرید سنسور خازنی آتونیکس، حتما مجموعه سنسورهای سنسورپارس را مدنظر داشته باشید. ما اطمینان داریم تنها با یکبار خرید سنسور خازنی آتونیکس از این مجموعه، به یکی از مشتریان دائم مجموعه سنسور پارس تبدیل خواهید شد.

معرفی دو سنسور با کیفیت خازنی آتونیکس

سنسور خازنی آتونیکس CR30-15AC

سنسور خازنی آتونیکس CR30-15AC

سنسور خازنی آتونیکس CR30-15AO

سنسور خازنی آتونیکس CR30-15AO

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.