بهترین روش خرید سنسور القایی ارزان

admin
24 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

بهترین روش خرید سنسور القایی ارزان

امروزه با توجه به کاربردهای بسیار متنوع سنسورهای القایی، عرضه آن به روش‌های مختلفی صورت می گیرد، و در این میان آنچه که بسیار حائز اهمیت می‌باشد، انتخاب بهترین روش خرید سنسور القایی ارزان می‌باشد. در همین راستا، سنسور پارس به عنوان نمایندگی فروش انواع سنسورهای القایی، تضمین می‌نماید که مشتریان علاوه بر خرید سنسور القایی ارزان، به انواع با کیفیت این محصول نیز دسترسی خواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با ماهیت و نحوه عملکرد این سنسورها، در ادامه مطلب ما را همراهی بفرمایید:

خرید سنسور القایی ارزان

 به طور کی، سنسورهای القایی، از انواع حسگرهای غیر تماسی می‌باشند که مهمترین کاربرد آنها مربوط به سنجش موقعیت و سرعت بوده و همچنین بر اساس اصل کار یک ترانسفورماتور کار می‌کنند. خوب است بدانید که در ساخت این سنسورها، از سیم پیچ یا سلف استفاده شده و از این رو به آن‌ها، سنسور القایی گفته می‌شود. منبع تغذیه به کار گرفته شده در این سنسور، موجب می‌شود که در سیم پیچ آن، AC (جریان متناوب) جریان یابد.

هنگامی که هدف مورد نظر  به سیم پیچ نزدیک می‌شود، امپدانس سیم پیچ تغییر نموده و این امر نشان دهنده وجود هدف می‌باشد. مهمترین کاربرد این حسگرها، مربوط برای تشخیص حضور/غیاب انسان و همچنین اجسام فلزی در نزدیکی حسگر می‌باشد. سنسور القایی به دلیل داشتن دو حالت خروجی ، به عنوان سوئیچ مجاورت القایی نیز شناخته می‌شود.

خرید سنسور القایی ارزان

نحوه عملکرد سنسورهای القایی

تئوری پشت القای الکترومغناطیسی این است که اگر جریان متناوب (AC) را از سیم پیچی عبور دهید، یک میدان مغناطیسی متناوب در اطراف آن ایجاد خواهید کرد. به عبارتی، در داخل یک حسگر القایی، سیم پیچی وجود دارد که جریان متناوب از آن عبور می‌کند. این امر، یک میدان مغناطیسی متناوب ایجاد می‌کند که به یک ماده رسانا واکنش نشان می‌دهد. هنگامی که این میدان مغناطیسی توسط یک هادی مختل می‌شود، یک مدار تشخیص در داخل سنسور، آن را تشخیص داده و خروجی سوئیچ را فعال می‌کند. اساسا، اگر اختلالی در میدان مغناطیسی احساس شود، کلید «روشن» می‌شود و اگر اختلال در میدان مغناطیسی احساس نشود، کلید «خاموش» می‌شود.

تشابه و تفاوت سنسور القایی و سنسور اثر هال

لازم به ذکر است که بسیاری از افراد  در تشخیص سنسورهای القایی و سنسورهای اثر هال، به دلیل آنکه هر دو نوع سنسور بر اساس اصول مغناطیسی کار می‌کنند، دچار اشتباه می‌شوند. این در حالیست که یک سنسور “القایی” از اصل “القاء” برای تشخیص اجسام فلزی استفاده می‌کند، در حالی که یک سنسور دارای اثر هال، از اصل «اثر هال» برای تشخیص میدان مغناطیسی استفاده می‌کند.

مزایای سنسور القایی

لازم به توضیح است که سنسور القایی برای طیف گسترده‌ای از کاربردها و جهت تشخیص  اهداف فلزی و غیرفلزی، مورد استفاده قرار می‌گیرند و مهمترین مزایای مربوط به این سنسورها به شرح زیر می‌باشد:

  • می توانند شرایط سخت محیطی را تحمل کنند.
  • عمر بیشتری دارند.
  • نصب آن‌ها بسیار آسان می‌باشد.
  • دارای نتایج و عملکرد قابل پیش بینی می‌باشند.

مزایای سنسورهای القایی سنسور پارس

خوب است بدانید که سنسورهای سنسور پارس، از یک اصل کار منحصر به فرد برخوردار می باشند. این سنسورها، حاوی یک سیم پیچ حسگر و یک هدف غیر مغناطیسی بوده و بر خلاف سنسورهای  دیگر، حاوی یک سیم پیچ می‌باشند که نسبت حرکت به طول بهتری دارد و احتمال شکستگی را کاهش می‌دهند. همچنین این سنسورها به دلیل  برخورداری از  لوازم الکترونیکی یکپارچه، نیاز به استفاده از هر گونه دستگاه دیگر را غیرضروری می‌سازند و همین امر، امکان استفاده از حسگرهای القایی سنسور پارس را برای کاربرد در فضاهای کوچک عالی ساخته است.

مرکز خرید سنسور القایی ارزان

در نهایت لازم به ذکر است که سنسور پارس به عنوان مرکز خرید سنسور القایی ارزان، سالیان متمادی است که در تامین سنسورهای با کیفیت و خوش قیمت فعالیت داشته و این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد که همواره در راستای رسالت خود مبنی بر جلب رضایتمندی مشتریان گام برمی‌دارد. بر همین اساس پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید سنسور القایی ارزان، حتما یک ارزیابی از  قیمت سنسورهای القایی سنسور پارس به عمل آورده و سپس با اطمینان خاطری تمام، فرایند خرید خود را تکمیل نمایید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.