نمایندگی سنسور فوتک در ایران

admin
14 بهمن, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

تاریخچه ی ارائه ی محصولات، کالا و خدمات

پیش از آن که به نمایندگی سنسور فوتک، بپردازیم، می خواهیم بدانیم که در گذشته چگونه افراد یا گروه ها برای ارائه ی محصولات و خدمات خود فعالیت می کردند. در گذشته به دلیل آن که ارتباطات و حمل و نقل به گستردگی امروزه نبود، افراد در هر جای دنیا، تنها محصولات و خدمات خود را در محیط پیرامون خود ارائه می کردند. تصور کنید در دنیایی که رفت و آمد میان شهرهای اطراف نیز نیازمند زمان زیادی بود، امکان آن وجود نداشت که افراد محصولات تولیدی خود را به مکان های دوردست ارائه داده و نسبت به معامله ی آن ها اقدام کنند.

در ضمن راه ها نیز امنیت امروز را نداشت و در صورتی که محصولات و کالا ها را برای ارائه، راهی مسیرهای قدیمی می کردند، تضمینی برای رسیدن آن ها به مقصد نیز وجود نداشت. بدین ترتیب ممکن بود، تمام سرمایه ی یک فرد از بین برود.

موضوع دیگری که سبب می شد تا افراد به معامله و خرید و فروش های خود در محیط اطراف بسنده کنند، عدم وجود امکانات برای بسته بندی صحیح و تضمین رسیدن محصول در کمال صحت و سلامت به مقصد بود.

در ضمن با وجود همه ی مواردی که گفته شد، اگر کالایی به جای دیگری منتقل شده و ارائه می شد، از قیمت بالایی برخوردار بود و هر کسی امکان خرید آن را نداشت. لذا خدمات و محصولات مقرون به صرفه نبوده و در نتیجه هیچ کس زحمت عبور و مرور آن ها را به خود نمی داد.

اما با گسترش امکانات و تکنولوژی، اوضاع متحول شد و روش های جدیدی برای ارائه ی محصولات به بازار ارائه شدند. اگر علاقه مند به مطالعه ی این روش های مدرن و دریافت اطلاعات در مورد نمایندگی سنسور فوتک هستید، با ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

نمایندگی سنسور فوتک

 نمایندگی چیست؟

همان طور که گفتیم، کمبود امکانات و عدم ارتباطات گسترده، سبب می شد تا افراد و قبایل، محصولات و خدمات خود را تنها در محیط پیرامون خود ارائه کنند. اما با گسترش تکنولوژی و ارتباطات، این امکان فراهم شد تا محصولات تولیدی و خدمات مختلف بتوانند به اقصی نقاط جهان صادر شده و همگان را از مزایای خود بهره مند سازند.

در سال های نه چندان دور، علم و توسعه سرعت زیادی پیدا کرده و با همین سرعت رو به فزونی می باشد. راه های مواصلاتی گسترش پیدا کرده و راه های زمینی، هوایی و دریایی، تمامی کشورها را به یکدیگر متصل کرده و این کار به آسانی صورت می گیرد. در پی این موضوع، امنیت راه ها نیز تقویت شده و بیم سرقت و از بین رفتن سرمایه نیز در دل سرمایه گذاران وجود ندارد.

در ضمن صنایع بسته بندی و حمل و نقل در کنار یکدیگر صحت و سلامت کالاهای ارسالی را تضمین کرده و علاوه بر این ها نیز شرکت های بیمه ای ایجاد شده اند که در صورت بروز هر مشکلی، خسارت افراد را پرداخت خواهند کرد. همگی این موارد به عنوان پشتوانه های محکمی باعث شدند تا شرکت ها و برندهای مختلف، با خیالی آسوده، محصولات و خدمات خود را به همه ی جهان ارائه دهند. شرکت فوتک نیز یکی از همین شرکت ها بوده که گرچه متعلق به کشور تایوان است اما در بازار جهانی و کشور ایران، جایگاه خوبی را کسب نموده است.

اما این تنها یک سوی قضیه است، از سوی دیگر نیاز است تا برای ارائه ی محصولات به همه ی دنیا، نماینده ای از سوی شرکت اصلی وجود داشته باشد که این مسئولیت را پذیرفته و در این زمینه فعالیت انجام دهد. به این نماینده ی قانونی، نمایندگی مجاز شرکت یا برند، گفته می شود. نمایندگی سنسور فوتک نیز یکی از همین نمایندگی ها به شمار می آید.

نمایندگی سنسور فوتک

چرا نمایندگی ها ایجاد شدند؟

در بخش قبل، بیان کردیم که برای ارائه ی محصولات یک شرکت به بازار جهانی نیاز است تا نماینده ای از سوی آن شرکت، نسبت به ارائه ی محصولات اقدام نماید. اما چرا این اتفاق می افتد و خود شرکت به صورت مستقیم دست به اقدام نمی زند؟

برای ورود به بازار کشورهای دیگر، نیاز است تا با مردم و فرهنگ آن ها آشنا بوده و نیاز آن ها را به خوبی بدانیم. اما این کار برای شرکت هایی که متعلق به سایر کشورها هستند دشوار بوده و نیازمند تحقیقات میدانی گسترده ای می باشد که البته هزینه بر نیز خواهد بود.

بنابراین بهتر است تا به جای صرف هزینه ی زیاد و از دست دادن زمان، از افراد آگاه به هر جامعه ای به عنوان نمایندگی شرکت استفاده کرد و این مسئولیت را به عهده ی آن ها گذاشت. بدین ترتیب به جای صرف زمان و استفاده از روش های آزمون و خطا برای کسب جایگاه مناسب در بازار هر کشور یا جامعه ای از نمایندگی های مجاز استفاده می شود. بدین ترتیب این صاحبان امتیاز نمایندگی ها هستند که به کشف نیاز جامعه ی خود پرداخته و با توجه به آن هم نسبت به ایجاد نمایندگی و ارائه ی محصولات اقدام می کنند.

این کار برای هر دو طرف سودآور می باشد و هم منافع شرکت اصلی را حفظ می کند و بازار فروش آن را گسترده می نماید و هم نمایندگی از این کار ذینفع می باشد. بدین ترتیب است که نمایندگی ها ایجاد شده و با استقبال گسترده ای نیز رو به رو هستند.

حال دقت کنید که در مورد شرکت فوتک تایوان نیز همین امر صادق است و برای گسترش کار خود و کسب جایگاه بهتر در بازار جهانی اقدام به اعطای نمایندگی به سایر کشورها کرده و محصولات خود را ارائه می کند. سنسور که یکی از تولیدات این شرکت می باشد از همین قانون پیروی کرده و نمایندگی سنسور فوتک در دنیا و ایران به متقاضیان اعطا می شود.

نمایندگی سنسور فوتک

قوانین حاکم بر نمایندگی ها و نمایندگی سنسور فوتک

به هر حال هر همکاری تجاری باید تحت نظر قانون بوده و طبق قرارداد مشخصی صورت گیرد. بدین ترتیب است که هر یک از طرفین در صورت بروز اختلافات احتمالی می تواند نسبت به احقاق حق خود اقدام کرده و حق قانونی خود را مطالبه نماید. البته در مورد نمایندگی سنسور فوتک، این قرارداد رنگ دیگری به خود می گیرد. چرا که قرارداد میان یک شرکت تایوانی و نماینده ی ایرانی یک قرارداد بین المللی محسوب شده و نیاز است تا طبق قوانین تجارت جهانی منعقد گردد.

البته لازم به ذکر است که قرارداد های نمایندگی ها چه به صورت بین المللی و چه به صورت داخلی، گرچه طبق قوانین کلی صورت می پذیرد اما هرگز شکل ثابتی نداشته و بنابر نوع محصول، خدمت یا کالا و سایر عوامل بسته می شود. البته باید دقت کنید که نمایندگی ها به صورت کلی به دو نوع انحصاری و غیر انحصاری دسته بندی می شوند که هر کدام قوانین خاص خود را دارند. نمایندگی انحصاری همان طور که از نامش پیدا است، یکه و تنها در یک منطقه به ارائه ی محصول مورد نظر پرداخته اما در نمایندگی های غیر انحصاری، این مسئولیت به چندین نمایندگی مختلف اعطا می شود.

در تنظیم قراردادها، شرکت اصلی را «اصیل» و طرف نمایندگی را «نماینده» می نامند. این دو طرف لازم است تا هر آن چه را که در صورت بروز اختلافات احتمالی نیاز است در قرارداد خود ذکر کرده و به ثبت رسانند. در مورد نمایندگی سنسور فوتک نیز شرکت فوتک، «اصیل» و نمایندگی های داخل کشور نیز «نماینده» به شمار می آیند.

اما نکته ی دیگری که در مورد نمایندگی ها و به خصوص نمایندگی های بین المللی مانند نمایندگی سنسور فوتک، اهمیت پیدا می کند، تضامین قراردادی است. چرا که این احتمال وجود دارد که رقبای یک شرکت با اهداف سوء خود نمایندگی محصول را گرفته اما کیفیت مطلوب و سایر اهداف شرکت اصلی را تامین نکرده و خسارات جبران ناپذیری به او تحمیل کنند. لذا تضمین از جمله مواردی است که باید به صورت واضح در قرارداد به ثبت رسد.

اعطای نمایندگی سنسور فوتک

نمایندگی سنسور فوتک در داخل کشور

یکی از مواردی که در کشور به آن احساس نیاز می شود، واردات قطعات الکترونیک می باشد. چرا که هنوز فناوری لازم برای تولید آن ها در داخل وجود نداشته و نیاز است تا از طریق واردات این محصولات تامین شوند. بنابراین افراد و شرکت های زیادی هستند که با عقد قرارداد با شرکت های خارجی نسبت به واردات قطعات اقدام کرده و یا نمایندگی های آن را اخذ می کنند.

بدین ترتیب است که مردم کشور عزیز ما می توانند از فناوری های روز دنیا استفاده کرده و از مزایای بی شمار آن ها بهره مند شوند. البته در دنیای امروز، تبادل و معاملات با سایر کشورها امری طبیعی بوده و هر کشور با توجه به استعدادهای بالقوه ی خود، قادر است تا محصولات خاصی را تولید کرده و به بازار جهانی عرضه سازد در عوض محصولات دیگری را وارد کرده و بدین ترتیب تعامل خود با دنیا را حفظ نماید.

سنسور نیز قطعه ای الکترونیکی است که با وجود کاربرد گسترده در صنعت و زندگی روزمره ی افراد، در داخل کشور تولید نشده و نیاز است تا از طریق واردات در دسترس عموم قرار گیرد. شرکت فوتک نیز با اعطای نمایندگی های خود به متقاضیان داخلی، توانسته تبادل خوبی در این زمینه با کشور ایران داشته باشد.

بنابراین اگر شما هم نیازمند استفاده از محصولات این شرکت و سنسور فوتک می باشید، تنها کافی است به نمایندگی سنسور فوتک به صورت حضوری یا غیر حضوری مراجعه کرده و نسبت به تهیه ی آن ها اقدام کنید. دفاتر نمایندگی ها به صورت حضوری در خدمت شما هستند و علاوه بر آن نیز از طریق غیر حضوری و سایت های اینترنتی نیازهای شما مرتفع خواهد شد. همگی خصوصیات و ویژگی های هر محصولی درون سایت به صورت کامل آورده شده و قیمت ها نیز از این طریق قابل دسترس خواهند بود. شرکت پارس سنسور نیز به نشانی اینترنتی www.sensorpars.com با ارائه ی خدمات در این زمینه در خدمت شما می باشد.

اعطای نمایندگی به صورت گسترده

محصولات شرکت فوتک

برند فوتک در تولید انواع سنسورها(سنسور القایی، سنسور خازنی، سنسور نوری، سنسور فشار، سنسور دما و …) شهرت جهانی داشته و از مقبولیت گسترده ای در جهان بهره می برد.

در ادامه به توضیحات خلاصه ای راجع به هر نوع سنسور داده و چند مدل از برترین مدل های هر نوع را به شما معرفی می کنیم:

سنسور القایی فوتک: در واقع سنسورهای القایی از جمله سنسورهایی به شمار می ‌روند که موقعیت، حرکت و یا حضور اجسام را بدون هیچ یک از تماس ‌های فیزیکی تشخیص می‌ دهند. این نمونه از سنسورهای نوری در برابر فلزات عکس العمل ویژه‌ ای از خود نشان می دهند و قادر هستند که شیرهای برقی، فرمان های کنترلی، مدارات الکتریکی، سیستم های اندازه گیری و رله ها را به بهترین نحو ممکن کنترل نمایند.

همچنین سنسورهای القایی در صنعت کاربردهای فراوانی دارند که با خواندن مقاله زیر به تفصیل به کاربردهای آن در صنعت اشاره کردیم.

کاربرد سنسور القایی

نحوه کارکرد سنسور القایی

سنسور خازنی فوتک: سنسورهای خازنی، از جمله حسگرهایی می‌باشند که جهت شناسایی و تشخیص اجسام فلزی و غیرفلزی (مایع، پلاستیک، مواد چوبی و غیره) مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه کارکرد این نوع سنسورها می توانید مقاله زیر را مشاهده کنید.

نحوه کارکرد سنسورهای خازنی

سنسور نوری فوتک: سنسور نوری را می توان در واقع یک ردیاب الکترونیک به شمار آورد چرا که قادر است تا نور یا تغییر آن را به سیگنال های الکترونیکی تبدیل کند و به همین دلیل است که این نام بر آن نهاده شده است.

بررسی کامل سنسور نوری و نحوه عملکرد و کاربردهای آن در صنعت

سنسور فشار فوتک: سنسور فشار وسیله ای برای اندازه گیری فشار گازها یا مایعات است. فشار بیانی از نیروی مورد نیاز برای جلوگیری از انبساط سیال است و معمولاً بر حسب نیرو در واحد سطح بیان می شود. سنسور فشار معمولاً به عنوان مبدل عمل می کند و سیگنالی را به عنوان تابعی از فشار اعمال شده تولید می کند.

بررسی کاربردهای سنسور فشار

سنسور دما فوتک: دماسنج وسیله ای است که دما یا گرادیان دما را اندازه گیری می کند. یک دماسنج دارای دو عنصر مهم است: یک سنسور دما که در آن تغییراتی با تغییر دما رخ می دهد و برخی از ابزارهای تبدیل این تغییر به یک مقدار عددی.

مزایا استفاده از سنسور دما

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.