خرید سنسور در تهران

admin
21 تیر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
خرید سنسور در تهران

در این مقاله می خواهیم به خرید سنسور در تهران بپردازیم. در ابتدا پارامترهای مهم در خرید سنسور و معرفی اجمالی از انواع سنسور را خواهیم داشت و در انتها مجموعه ای قابل اطمینان برای خرید سنسور را معرفی خواهیم کرد.

نکاتی در مورد انتخاب سنسور

بسیاری از انواع حسگرها در دسترس سازندگان هستند و دانش در مورد نوع کاربرد و الزامات شرطی سازی عملیات اولیه می تواند انتخاب های آگاهانه و دقیق تری برای انتخاب سنسور برای اتوماسیون کارخانه و کنترل ماشین ایجاد کند. نحوه یافتن سنسورها، الزامات عملیاتی، توضیحات حسگر ارائه شده است.

سه راه برای یافتن سنسور اتوماسیون کارخانه یا کنترل ماشین مناسب

تعیین مکان سنسور مناسب برای برنامه نیاز به:

 1. محدود کردن جستجو به فهرست کوتاهی از حسگرها
 2. سفارش نمونه و
 3. تست سنسور با قطعه، محرک یا ماشین در شرایطی مشابه محل نصب سنسور.

شش شرایط عملیاتی بالا برای انتخاب سنسور مورد نیاز است

هنگام شناسایی لیست کوتاه سنسورها برای نمونه برداری، مطمئن شوید که مجموعه – بر اساس برگه اطلاعات سازنده – شرایط عملیاتی اولیه برنامه را دارد. در اینجا لیست من از شش مورد شرایط عملیاتی برتر است:

 1. محدوده دما
 2. اندازه
 3. کلاس حفاظتی
 4. محدوده ولتاژ
 5. خروجی گسسته یا آنالوگ
 6. در پاسخ به این سوال: آیا امکان تغییر پارامترها مفید خواهد بود؟ اگر پاسخ مثبت است، باید یک سنسور فعال IO-Link در نظر گرفته شود.

شش مورد نیاز دیگر برای انتخاب سنسور اتوماسیون کارخانه

در اینجا شش شرط اضافی برای ملاحظات خاص تر وجود دارد:

 1. سرعت پاسخگویی
 2. محدوده سنجش
 3. دقت تکرار
 4. اتصال برق
 5. نوع نصب
 6. در پاسخ به این سوال: آیا نمایش بصری روی سنسور مورد نیاز است؟

سنسورهای رایج در صنعت

رایج ترین انواع سنسورهای مورد استفاده در تولید ،  اتوماسیون  کارخانه و کنترل ماشین عبارتند از:  حسگرهای مجاورت، حسگرهای موقعیت، سنسورهای القایی، سنسورهای جریان، سنسورهای نوری و سنسورهای بینایی.  مبدل سیگنال یک فناوری مرتبط حیاتی است. نکات  مربوط  به انتخاب حسگر و سایر بینش‌های فناوری حسگر را برای هر کدام ببینید.

انواع سنسور

سنسور مجاورت چیست؟

حسگر مجاورت وجود اشیاء مجاور را بدون تماس فیزیکی تشخیص می دهد. سنسورهای حضور دستگاه های خروجی گسسته هستند. به طور معمول، یک سنسور مجاورت مغناطیسی برای تشخیص زمانی که یک محرک به یک موقعیت خاص می رسد با تشخیص آهنربایی واقع در محرک استفاده می شود.

خرید محرک از یک شرکت و سنسورهای مجاورت مغناطیسی از شرکت دیگر ایده خوبی نیست. در حالی که سازنده حسگر ممکن است بگوید سنسور با محرک‌های X، Y و Z سازگار است، واقعیت این است که تغییرات در آهنرباها و موقعیت‌های نصب می‌تواند باعث مشکلات حسی شود. به عنوان مثال، سنسور ممکن است زمانی فعال شود که آهنربا در موقعیت صحیح قرار نگیرد یا اصلاً فعال نشود. اگر سازنده محرک سنسور مجاورتی منطبق را ارائه دهد، باید سنسور انتخاب اول باشد.

سنسورهای مجاورتی مبتنی بر ترانزیستور فاقد قطعات متحرک و عمر طولانی هستند. حسگرهای مجاورتی مبتنی بر رید از یک تماس مکانیکی استفاده می کنند و عمر مفید کمتری دارند و هزینه کمتری نسبت به مدل های ترانزیستوری دارند. سنسورهای رید در کاربردهای با دمای بالا و کاربردهایی که منبع تغذیه AC مورد نیاز است به بهترین وجه استفاده می شوند.

سنسور موقعیت چیست؟

سنسورهای موقعیت دارای خروجی های آنالوگ هستند که موقعیت محرک را بر اساس موقعیت آهنربا روی آن محرک نشان می دهد. سنسورهای موقعیت از نقطه نظر کنترل انعطاف پذیری را فراهم می کنند. مهندس کنترل می تواند طیفی از نقاط تنظیم را برای مطابقت با تغییرات اجزا تعیین کند. از آنجایی که این حسگرهای موقعیت مانند سنسورهای مجاورت بر پایه آهنربا هستند، بهتر است در صورت امکان سنسور و محرک را از همان سازنده خریداری کنید. سنسورهای موقعیت را می توان با عملکرد IO-Link به دست آورد، که همچنین می تواند کنترل و پارامترسازی را ساده کند.

سنسور القایی چیست؟

سنسورهای مجاورت القایی از قانون القاء فارادی برای نشان دادن حضور یک جسم یا موقعیت خروجی آنالوگ استفاده می کنند. مهم ترین جنبه انتخاب یک سنسور القایی، تعیین نوع فلزی است که سنسور تشخیص می دهد زیرا فاصله های حسگر را تعیین می کند. فلزات غیرآهنی در مقایسه با فلزات آهنی می توانند دامنه سنجش را بیش از ۵۰ درصد کاهش دهند. برگه اطلاعات سازنده سنسور باید اطلاعات لازم را برای انتخاب نمونه ارائه دهد.

مشاوره انتخاب حسگرهای فشار و خلاء برای کاربردهای کنترل ماشین

اطمینان حاصل کنید که سنسور فشار یا خلاء محدوده فشار مورد نیاز را مطابق با پوند بر اینچ مربع برای اندازه‌گیری امپریال و نوار برای متریک اندازه‌گیری می‌کند. مناسب ترین فرم فاکتور برای فضای اختصاص داده شده را مشخص کنید. در نظر بگیرید که آیا حسگرهای نصب شده در ماشین باید دارای چراغ های نشانگر یا صفحه نمایش به عنوان کمکی برای پرسنل عملیات باشند. اگر تغییر سریع نقاط تنظیم ضروری است، سنسورهای فشار و خلاء فعال شده IO-Link را بررسی کنید.

انتخاب سنسور جریان برای کاربردهای کنترل ماشین

مانند سنسورهای فشار و خلاء، سنسورهای جریان نیز بر اساس محدوده جریان، اندازه و متغیر بودن نقطه تنظیم مشخص می شوند. آنها را می توان با گزینه های صفحه نمایش سنسور سفارش داد. سنسورهای جریان را می توان برای دبی نسبتا کم برای یک ناحیه از ماشین و برای کل کاربردهای ماشین مشخص کرد.

سنسور نوری

رایج‌ترین گزینه‌های حسگر نوری فوتوالکتریک – پراکنده، بازتابی و از طریق پرتو هستند. حسگرهای لیزری و واحدهای حسگر فیبر نوری نیز در دسته سنسورهای نوری قرار می گیرند. سنسورهای فوتوالکتریک بیشتر حسگرهای حضور هستند.

حسگرهای فوتوالکتریک وجود یک جسم را از طریق نور بازتابی یا یک پرتو قطع شده نور تشخیص می دهند. این سنسورها به دلیل ارزان بودن، تطبیق پذیری و قابلیت اطمینان از پرکاربردترین سنسورها در ساخت هستند.

سنسورهای فوتوالکتریک منتشر نیازی به بازتابنده ندارند. آنها برای تشخیص حضور اجسام نزدیک استفاده می شوند و حسگرهای ارزان قیمتی هستند.

پرتو طولانی ترین محدوده سنجش را ارائه می دهد و در دو نقطه با واحد امیتر و واحد گیرنده نصب می شود. سنسورهای ایمنی درب گاراژ از طریق سنسورهای پرتو هستند. زمانی که پرتو قطع می شود، حضور نشان داده می شود. یکی از انواع جالب پرتو عبوری، سنسور نور دوشاخه است که دارای یک امیتر و گیرنده در یک واحد فشرده است. سنسورهای نور فورک برای تشخیص وجود و عدم وجود قطعات کوچک استفاده می شود.

سنسورهای فوتوالکتریک انعکاسی دارای یک حسگر و یک بازتابنده هستند و برای سنجش حضور در فواصل میانی استفاده می شوند. برای دقت و هزینه، آنها در میانه راه بین پرتو پراکنده و از طریق پرتو قرار می گیرند.

واحدهای سنجش فیبر نوری برای سنجش حضور و فاصله استفاده می شوند. پارامترهای این حسگرهای همه کاره را می‌توان برای تشخیص رنگ‌ها، پس‌زمینه‌ها و محدوده‌های فاصله مختلف تنظیم کرد.

حسگرهای لیزری برای سنجش حضور در فواصل دور استفاده می‌شوند و در کاربردهای اندازه‌گیری فاصله کوتاه دقیق‌ترین هستند.

نکات استفاده و کاربرد سنسور بینایی

سنسورهای بینایی را می توان برای خواندن بارکد، شمارش، تأیید شکل و موارد دیگر استفاده کرد. حسگرهای بینایی ماشین یک استفاده مقرون به صرفه از سیستم بینایی هستند که در آن سیستم های دوربین بسیار پرهزینه و پیچیده هستند. خواندن بارکد سنسور بینایی می تواند برای ردیابی اجزای جداگانه و اعمال فرآیندهای شناسایی شده برای آن جزء استفاده شود. از نظر شمارش، سنسور بینایی می تواند به عنوان مثال تعداد دقیق ویژگی های موجود در یک قطعه را بررسی کند.

یک حسگر بینایی ماشین می تواند تشخیص دهد که آیا یک منحنی مشخص یا شکل دیگری به دست آمده است. از آنجایی که این سنسورها با نور سروکار دارند، بسیار مهم است که سنسور را از نظر نور محیط و بازتاب پس‌زمینه تا حد امکان در نزدیکی محیط کار آزمایش کنید. در بیشتر کاربردها، توصیه می شود که حسگر بینایی ماشین را در یک محفظه قرار دهید تا از منابع نور خارجی جدا شود. ایده خوبی است که از یک سازنده حسگر بینایی در تست سنسور کمک بگیرید. مطمئن شوید که فیلدباس مناسب مشخص شده است.

فروشگاه خرید سنسور در تهران

همانطور که می دانید تهران به عنوان قطب خرید کالا به ویژه کالاهای الکترونیکی از جمله سنسور و … سرآمد در ایران می باشد. حال بین این همه فروشگاه و فروشنده انتخاب درست سخت می شود. ما در این مقاله برای خرید سنسور در تهران به فروشگاه پارس سنسور با بیش از یک دهه تجربه در فروش و واردات سنسور در ایران را به شما پیشنهاد می کنیم.

پارس سنسور با بهره مندی از پشتیبانی و کادر خبره آماده پاسخ گویی و راهنمایی به تمام سوالات شما به طور کاملا رایگان می باشد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.