خرید اس اس ار فوتک

admin
11 شهریور, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

یکی از رله های سری که در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌ گیرد اس اس ار فوتک می باشد. جریان خروجی در این اس اس ار ۲۵ میلی آمپر است و کیفیت مناسبی از خود نشان می ‌دهد. البته که شما باید به خوبی بدانید بسته به تک فاز و یا چهار فاز بودن این اس اس ار شما جریان ولتاژ ورودی متنوعی را از درون آن دریافت می ‌کنید. ولتاژ خروجی این اس اس ار بر اساس استانداردهای مشخص شده است و کیفیت مناسبی از خود نشان می‌ دهد.

این اس اس ار  یکی از عناصر الکترونیکی نیمه هادی به شمار می ‌رود که علامت اختصاری ویژه‌ ای را به خود اختصاص داده است. عملکرد اس اس ار فوتک شبیه رله های الکترونیکی است. البته در برخی از موارد آن را شبیه به کنتاکتورها می‌ دانند. در واقع شما باید به خوبی بدانید که درون این رله هیچ عنصر متحرکی قرار گرفته نشده است. این اس اس ار یک قطعه سوئیچ الکترونیکی شناخته می‌ شود که با استفاده از یک سیگنال کوچک می تواند جریان و یا ولتاژ بسیار بزرگ را به بهترین نحو ممکن هدایت کند و کنترل نماید.

اس اس ار فوتک
اس اس ار فوتک

ساختار اس اس ار فوتک

در ساختار این اس اس ار الکترومکانیکی دو بخش مدار قدرت و مدار فرمان را مشاهده خواهید کرد. هر دوی این بخش‌ ها به وسیله یک ایزوله نوری از یکدیگر جدا خواهند شد و جهت سوئیچ از نیمه هادی ها استفاده می کنند. با توجه به این مسئله که با بالا رفتن دما امکان سوختن هر یک از رله های جامد اس اس ار وجود دارد شما باید به خوبی بدانید که برای خنک شدن هر یک از انواع  اس اس ار از هیت سینک استفاده می نمایند. دقت داشته باشید که برای استفاده کردن در جریان های پایین شما نیازی به هیت سینک پیدا نمی کنید.

مشخصات ظاهری اس اس ار فوتک

مهمترین مشخصات ظاهری این رله های الکترونیکی این است که جریان آنها از یک تا ۸۰۰ آمپر فرق می ‌کند. مدل ‌های این رله ها به صورت تک فاز و سه فاز طراحی می‌ شود که هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند. مدل های تک فاز ۴ ترمینال دارند که هر یک از ترمینال های ورودی و خروجی آنها قدرت برق را به بهترین نحو ممکن کنترل می کنند.

از نظر نوع بار باید بیان کنیم که این رله موتور های مشخص شده و استانداردی دارند که هر یک از موتورهای آنها به صورت اصولی تقسیم‌ بندی می‌ شوند. برای انتخاب کردن این رله الکترومکانیکی باید به نوع بار دقت نمایید و محل مناسب برای بار دستگاه و صنعت خود انتخاب نمایید. اس اس آر می تواند برای قطع و وصل کردن هر یک از مدار های الکتریکی مورد استفاده قرار بگیرد. هیچ یک از قطعه های مکانیکی را درون این رله مکانیکی مشاهده نمی‌ کنید. ورودی هر یک از انواع مدارهای قطع و وصل بر اساس استانداردهای مشخص شده در درون این رله انجام می شود.

اس اس ار فوتک

نکات مهم در خرید اس اس ار فوتک

اگر شما قصد خریداری اس اس ار  دارید و باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصات آن اطلاعات کافی به دست بیاورید.

  1. در ابتدا شما باید نوع خروجی و همچنین ورودی اس اس ار را مشاهده نمایید و بررسی کنید.
  2. رنج ولتاژ خروجی و همچنین جریان که در درون رله وجود دارد را باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید.
  3. توجه کردن به نوع بار که در درون این رله وجود دارد از دیگر نکات بسیار مهمی است که زمان خریداری اس اس ار باید به آن توجه داشته باشید.
  4. تعداد فازهای قرار داده شده درون این رله الکترونیکی را نیز شما باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید.
  5. هیت سینک بسیار مناسب و کاربردی از دیگر نکات مهمی است که شما زمان خریداری این رله باید به آن توجه داشته باشید.  ۶٫  انتخاب کردن فیوز مناسب درونی رله اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه نمایید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.