بهترین سنسور نوری

admin
14 دی, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

بهترین سنسور نوری

دستگاه الکترونیکی که پرتوهای نور تابیده شده را به سیگنال های الکتریکی تبدیل و تشخیص می دهد، به عنوان سنور)حسگر( نوری شناخته می شود. این حسگرها نه تنها برای اهداف فنی، بلکه برای نظارت بر پارامترهای سلامت نیز مفید هستند. سنسورهای نوری برای سنجش دما و اتوماسیون در فرآیند تاسیسات مهندسی، مانند سطوح نفت در مخازن و پالایشگاه های هیدروکربنی و … نیز استفاده می‌شوند. در این مقاله فروشگاه پارس سنسور به دنبال بهترین سنسور نوری هستیم. از این رو هفت تولید کننده برتر سنسور نوری در جهان را فهرست کرده ایم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

نور و دستگاه های حسگر
شناخت ماهیت واقعی نور هزاران سال طول کشید تا درک شود. برای قرن ها، بحث بر سر موج یا ذره بودن نور بود. سرانجام، در سال ۱۶۷۸، دانشمند هلندی کریستیان هویگنس پیشنهاد کرد که نور مجموعه ای از امواج است که در جهت بالا و پایین ارتعاش دارند. بعد ها سر آیزاک نیوتن، پیشنهاد کرد که نور شامل ذرات کوچکی به نام فوتون است.

در انتها اثبات شد که ماهیت نور موج است. موجی که توسط میدان های مغناطیسی و الکتریکی انتشار پیدا میکند. در عین حال بعضی از شاخصه های ذرات از جمله تکانه را نیز بروز می دهد. یعنی نور هر دو ویژگی های موج و ذره را دارا است. این ویژگی‌ها نور را به گزینه ای عالی برای دستگاه‌های حسگر تبدیل می‌کند.

هفت تولید کننده برتر سنسور نوری در جهان

صنعت سنسورهای نوری، صنعتی رو به رشد با تقاضای بالا و بسیار پراستفاده است. از این رو بسیاری از شرکت های تولید کننده قطعات الکتریکی، خط تولید اختصاصی را به تولید این نوع از سنسورها اختصاص داده اند. شرکت های تولید کننده مختلفی از سراسر جهان بر سر بازار تولید بهترین سنسور نوری رقابت دارند. هفت تولید کننده برتر سنسور نوری در جهان عبارتند از:

  • ams OSRAM
  • Onsemi
  • Toshiba
  • Texas Instruments
  • Renesas
  • ROHM Semiconductor
  • STMicroelectronics

در ادامه هر کدام از این برندهای تولید کننده را به طور مختصر بررسی می کنیم. ما در فروشگاه پارس سنسور بسیاری از سنسورهای نوری برتر دنیا را عرضه می کنیم. شما می توانید با توجه به نیاز خود بهترین سنسور نوری را انتخاب کرده و به راحتی تهیه نمایید.

ams OSRAM

یکی از هفت تولید کننده برتر حسگرهای نوری در جهان که مجموعه ای از  محصولات و فناوری منحصر به فرد را برای سنجش، روشنایی و تجسم ارائه می دهد : از ساطع کننده های نور با کیفیت عالی و اجزای نوری گرفته تا میکرو ماژول ها، حسگرهای نور، آی سی ها و نرم افزارهای مرتبط.

این شرکت به دلیل خلاقیت و تخصص مهندسی عمیق خود از محبوبیت جهانی برخوردار است. ams OSRAM را شریک قابل اعتمادی می دانند  که به کل زنجیره راه حل های نوری خدمت می کند و مشتریان خود را قادر می سازد که در بخش های مصرف کننده، خودرو، صنعتی و بهداشتی نسبت به سایر رقبا مزیت داشته باشند. ams OSRAM هوش را به نور و شوق را به نوآوری اضافه می کند تا زندگی مردم را غنی کند.

Onsemi

Onsemi مجموعه گسترده ای از حسگرهای تصویر و پردازنده های تصویر و ماژول های خلاقانه و پیشرو در صنعت را برای آشکارسازهای نوری و موارد دیگر ارائه می دهد. این شرکت دارای انواع حسگرهایی است که در صنایع مختلف استفاده شده و قدردانی زیادی را به دست آورده است.

به عنوان یک تولید کننده نیمه هادی پیشرو با بیش از ۸۰۰۰۰ قطعه مختلف و زنجیره تامین جهانی Onsemi  به ده ها هزار مشتری در صدها بازار خدمات ارائه می دهد. تنوع گسترده محصولات و کیفیت نام این برند را در بین هفت تولید کننده بهترین سنسور نوری در جهان به ثبت رسانده است.


Toshiba

توشیبا برای مدت طولانی پیشرو در صنعت حسگرهای نوری خطی برای اسکن برنامه‌ها بوده و محصولات زیادی را به بخش‌های عمده بازار ارائه می‌کند.

توشیبا مجموعه حسگرهای تصویری خود را برای استفاده هر چه بیشتر گسترش خواهد داد و بر توسعه فناوری‌ها و محصولات قابل استفاده در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها متمرکز است. این شرکت نام خود را در بین هفت  تولید کننده برتر سنسور نوری در دنیا جای داده است.

Texas Instruments

یکی از هفت  تولید کننده برتر سنسور نوری در جهان، تگزاس اینسترومنتز است که محصولات متعددی دارد. اما سنسور نوری آن تقاضای زیادی از سراسر جهان دارد.

OPT3001  یک حسگر نور محیطی (ALS) با مدار مجتمع خروجی دیجیتال است. در آن از یک رابط دو سیمه استفاده شده که با پروتکل I2C کار می کند و برای بسیاری از برنامه ها ایده آل است. OPT3001EVM  بستری برای ارزیابی عملکرد OPT3001 در شرایط مختلف است. OPT3001EVM  از دو PCB تشکیل شده است که اولی برد SM-USB-DIG است که با کامپیوتر ارتباط برقرار می کند، برق را تامین می کند و سیگنال های دیجیتال مناسب را ارسال و دریافت می کند. دومین برد تست OPT3001 است که حاوی OPT3001 و مدار پشتیبانی آن است.

Renesas

Renesas  با بیش از ۲۰ سال تجربه در صنعت، متخصص در ارائه فناوری های حسگر است که مشتریان را قادر می سازد بهترین الگوریتم های حسگر را طراحی کرده و بسازند. با گسترش وسعت فناوری های حسگر،Renesas  الگوریتم های منحصر به فرد و متمایز ایجاد خواهد کرد.

رنساس دارای حسگر زیستی، حسگر محیطی، سنسور جریان، سنسور رطوبت، سنسور دما و غیره است. این برند نام خود را در بین هفت تولید کننده برتر سنسور نوری در جهان به دست آورده است.

ROHM Semiconductor

حسگرهای نوری ROHM شامل حساسیت بالا، ترانزیستورهای نوری با قابلیت اطمینان بالا، دیودهای ساطع کننده نور مادون قرمز، قطع کننده های عکس نوع انتقال و وقفه های نوری نوع بازتابنده هستند. این شرکت نام خود را به عنوان یکی از هفت تولید کننده بهترین سنسور نوری در جهان ثبت کرده است. ROHM به غیر از سنسور نوری، یک ماژول شامل سنسور مجاورت نوری، سنسور نور محیط و  LED  مادون قرمز نیز دارد که کاهش مصرف جریان و یا بهبود دید صفحه نمایش در محیط روشن را امکان پذیر می کند.

STMicroelectronics

STMicroelectronics  خانواده ای از سنسورهای با دقت بالا و مستقل از هدف را ارائه می دهد که از فناوری ثبت شده خود ST به نام FlightSense™ و با استفاده از اصل ToF استفاده می کند. خانواده محصولات ST با عملکرد بالا، ردپای کم و مصرف پایین انرژی برای برنامه های بی سیم و دستگاه های دستی مناسب هستند. الگوریتم های تصویربرداری ST ابتدا برای فعال کردن تولید با حجم بالا از محصولاتTime-of-Flight (ToF) به صورت کاملاً یکپارچه و با اندازه کوچک شروع به کار کردند. سپس برای موارد استفاده نوآورانه ‌تر و بهبود تجربه کاربری برای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها و بازارهای کاربردی الگوریتم شدند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.