بهترین روش خرید سنسور خازنی فوتک

admin
8 اسفند, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

بهترین روش خرید سنسور خازنی فوتک

سنسورهای صنعتی – مانند سنسور خازنی – حسگرهایی می‌باشند که برای اندازه‌گیری موقعیت، جابجایی یا مجاورت یک جسم استفاده می‌شوند و  معمولا در طیف وسیعی از برنامه های کاربردی کنترل کارخانه تولید به کار می روند. با توجه به کاربرد بسیار متنوع این سنسورها، تولید آن توسط برندهای مختلفی صورت می‌گیرد و در این میان، آنچه که حائز اهمیت است، خرید برندهای معتبر از جمله خرید سنسور خازنی فوتک می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر سنسورهای صنعتی و همچنین کسب راهنمایی جهت خرید بهترین برندهای موجود در بازار از جمله خرید سنسور خازنی فوتک، می‌توانید راهنمای کلی این وب سایت در مورد حسگرهای مجاورتی را بررسی کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با ماهیت این سنسورها، ما را در ادامه مطلب همراهی بفرمایید.

کاربرد سنسورهای خازنی

 این حسگرها را می‌توان برای بازرسی و نظارت بر محصولات و ابزارها، کنترل سیستم های ماشین آلات و تعیین موقعیت قطعات متحرک استفاده کرد. حسگرهای مجاورتی خازنی که جابجایی و حرکت زاویه‌ای یا خطی را اندازه‌گیری می‌کنند، اغلب به عنوان حسگرهای ایمنی و برای تنظیم کنترل‌های عملیاتی در قالب‌گیری، بسته‌بندی، چاپ و زمینه‌های فرآوری مواد غذایی و شیمیایی استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها می‌توانند نزدیکی یک شی به یک مرز از پیش تعیین‌شده را بدون لمس فیزیکی جسم شناسایی و ردیابی کنند. به این ترتیب این دستگاه ها به عنوان حسگرهای غیر تماسی شناخته می شوند.

عملکرد حسگرهای خازنی

حسگرهای خازنی بر توانایی اشیاء برای نگه داشتن بار الکتریکی حتی زمانی که جسم نارسانا است تکیه دارند. ظرفیت اندازه گیری در این سنسورها، مقدار باری است که می توان تحت اعمال یک ولتاژ اعمالی ذخیره کرد. سنسور با توجه به تغییر در ظرفیت که هنگام نزدیک شدن یک شی (معمولاً “هدف”) به سنسور رخ می دهد، عمل می کند.

خرید سنسور خازنی فوتک

یک خازن معمولی از دو صفحه تشکیل شده است که توسط یک عایق از هم جدا شده اند که به آن دی الکتریک نیز می‌گویند. دی الکتریک عایق می‌تواند از انواع مختلفی از مواد از جمله سرامیک، کاغذ، پلاستیک یا حتی هوا باشد. در حسگر خازنی، یک صفحه خازن وجود دارد – هدف به عنوان صفحه دیگر عمل می کند. شکاف هوا بین سنسور و هدف، به عنوان دی الکتریک عمل می‌کند. صفحه ای که در داخل سنسور قرار دارد به یک مدار نوسانگر متصل می‌شود که برای تولید میدان الکترواستاتیک استفاده می شود.

در غیاب هدف، مدار اسیلاتور فعال نمی شود. همانطور که هدف به سنسور نزدیک می شود، دامنه نوسان افزایش می یابد. هنگامی که نوسانات از یک آستانه فراتر رفت، یک ماشه تنظیم می‌شود که یک سیگنال خروجی از سنسور تولید کرده و  نشان می دهد که هدف در محدوده فعال سازی تنظیم شده، نزدیک شده است.

قابلیت ذخیره شارژ، بستگی به فاصله بین این دو صفحه دارد که می توان آن را برای تنظیم محدوده فعال سازی خاص تنظیم کرد. در این سنسورها، سطوح جریان با افزایش فاصله کاهش می‌یابد که معکوس پارامترهای سنسور القایی است. بسیاری از سنسورهای خازنی دارای پیچ یا تنظیمی هستند که می تواند حساسیت حسگر را تنظیم نموده و بدین ترتیب جهت تشخیص ظروف پر در مقابل خالی مفید باشد.

بهترین مرکز خرید سنسور خازنی فوتک

در نهایت لازم به ذکر است که سنسورپارس به عنوان بهترین مرکز خرید سنسور خازنی فوتک، این اطمینان را به مشتریان می‌دهد، که با خرید سنسورهای این مجموعه، علاوه بر دسترسی به بهترین سنسورهای بازار، از نظر قیمتی نیز به سنسورهایی خوش قیمت دسترسی خواهند داشت!

بر همین اساس، در خرید سنسور از این مجموعه از جمله خرید سنسور خازنی فوتک تردید نداشته و با اطمینان خاطری تمام، فرایند خرید خود را تکمیل نمایید. همچنین در صورت برخورد با هر گونه چالشی در طی فرایند خرید، کارشناسان این مجموعه به صورت شبانه روزی در پی پاسخگویی و رفع کلیه نیازهای اطلاعاتی شما عزیزان می‌باشند.

خرید سنسور خازنی فوتک

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.